موسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی الکترونیکی "ایرانیان" اولین موسسه آموزش عالى است که بعنوان یک موسسه الکترونیکی (مجازی) از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت اصولی کسب نموده است. دانشگاه ایرانیان در سال ۱۳۸۰ توسط گروهی از اساتید مجرب و متعهد دانشگاههای کشور تاسیس گردیده و در طی این مدت بستر اینترنتی بسیار مناسبی را برای ارائه آموزشهای الکترونیکی فراهم نموده است.

آزمون ورودی دانشگاه ایرانیان همه ساله از طریق کنکور سراسری و یا کنکور اختصاصی زیر نظر سازمان مذکور برگزار می گردد. علاوه بر آن سازمان سنجش کشور تدابیر و تسهیلاتی برای پذیرش بر حسب سوابق تحصیلی (بدون آزمون) برای داوطلبین دوره ی کارشناسی فراهم آورده است که همه ساله از طریق تارنمای سازمان سنجش کشور رسماً به داوطلبان اعلام می گردد. نحوه تحصیل در کلیه مقاطع و رشته های تحصیلی این موسسه بصورت مجازی بوده و دانشجویان از کلاسهای الکترونیکی در بستر اینترنت جهت آموزش مطالب درسی خود بهره می جویند. جهت کلاسهای رفع اشکال و یا کلاسهای کمک درسی نیز تدابیری هم بصورت مجازی و هم بصورت حضوری در نظر گرفته شده است.

دانشجویان این موسسه آموزش عالی با بهره گیری از پیشرفته ترین روشهای آموزشی با استفاده از ابزار های فنآوری اطلاعات و ارتباطات، بهترین و کم هزینه ترین (چه از نظر اقتصادی و چه از نظر صرف وقت) آموزش ها را دریافت می دارند.
در صورت موفقیت در امتحانات، در پایان هر دوره تحصیلی مدرک رسمی و مورد تایید وزارت علوم به دانشجویان اعطاء می گردد و فارغ التحصیلان می توانند در این موسسه و یا سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ادامه تحصیل دهند و به مدارج بالاتر علمی دست یابند.

دانشجویان ذکور در صورت قبولی در این دانشگاه همانند دیگر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ازمعافیت تحصیلی برخوردار خواهند گردید. رشته ها و مقاطع تحصیلی این موسسه در بخشهای دیگر این وبگاه به روز گردیده است.